50-lecie Centrum Sztuki Mościce
2 czerwca 1971 r. w Mościcach otworzono Zakładowy Dom Kultury z prawdziwego zdarzenia. Inwestorem były Zakłady Azotowe, a w budowniczych wcielili się pracownicy chemicznej firmy wspomagani przez swoje rodziny. Dziś odbyła się uroczysta gala z okazji 50. urodzin Centrum Sztuki Mościce. W wydarzeniu wziął udział I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.
Jubileuszowe obchody rozłożone były na dwa lata. Cykl wydarzeń towarzyszących rozpoczął się od akcji muzycznej „Koncert na 50 instrumentów”, w której mogli wziąć udział wszyscy chętni. Zwieńczeniem obchodów była dzisiejsza gala jubileuszowa. Na scenie CSM zaprezentowali się Orkiestra Filharmonii Krakowskiej oraz Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”.
– Już od 50 lat mieszkańcy Tarnowa i okolic mogą korzystać z oferty kulturalnej Centrum Sztuki Mościce. To piękny jubileusz, podczas którego możemy przypomnieć sobie początki działalności i rozkwit Centrum. Serdecznie gratuluję wszystkim zaangażowanym w nieustanny rozwój placówki i życzę kolejnych sukcesów – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.
Źródło: Urząd Wojewódzki w Krakowie
Może to Ci się spodoba
Stając się mamą
To jedyny taki dzień w roku. Jedyny i wyjątkowy. Dzień Matki. I właśnie dziś otwarty i poświęcony został Dom Samotnej Matki Archidiecezji Krakowskiej, mieszczący się w Krakowie przy ul. Przybyszewskiego.
Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny
Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium
78. rok akademicki Politechniki Krakowskiej
8 wydziałów, 33 kierunki kształcenia w języku polskim i 8 w języku angielskim. Ok. 14 tys. studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia oraz doktoranckich i podyplomowych.
77. Rocznica likwidacji „Zigeunerlager” w KL Auschwitz-Birkenau
W Europejski Dzień Pamięci o Holokauście Romów, na terenie byłego niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau odbyły się uroczystości z okazji 77. rocznicy likwidacji Zigeunerlager. Obóz ten pochłonął 4300 Romów i Sinti.
Święto Solidarności
– „Solidarność” otworzyła bramy wolności w krajach zniewolonych systemem totalitarnym, zburzyła Mur Berliński i przyczyniła się do zjednoczenia Europy rozdzielonej od czasów II wojny światowej na dwa bloki. Nie wolno
W krakowskiej Akademii Muzycznej znów rozbrzmiały instrumenty
Popatrzmy na drzewo, ono nas uczy, że dzieło sztuki musi być podwójnie zakorzenione, w ziemi i w niebie… Pasją Krzysztofa Pendereckiego, który wypowiedział te słowa, było komponowanie. Kochał drzewa i
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!