Jak pokazać swoje umiejętności i doświadczenie zawodowe poprzez wpisanie w CV samozatrudnienia?
Jest wiele korzyści z bycia jednoosobowym przedsiębiorcą. Jedną z tych zalet jest niezależność. Ponieważ osoba pracująca na własny rachunek może wybrać pracę i obowiązki, które będzie wykonywać w ramach swojej płatnej pracy, nazywa się to niezależnością. Czasami jednak prowadzenie własnej firmy nie wystarcza i trzeba znaleźć inną pracę. Jak w takim przypadku należy opisać w CV swoje dotychczasowe doświadczenie? Polecamy.
Świetne CV jest niezbędne przy ubieganiu się o pracę. Łatwo jest je stworzyć, jeśli ma się duże doświadczenie zawodowe. Ale jak opisać swój biznes w CV? Skorzystaj z kreatora CV Pracuj.pl, aby podkreślić swoje najlepsze umiejętności i przekonać potencjalnych pracodawców do zatrudnienia Ciebie.
Jak opisać samozatrudnienie w CV, aby było ono atrakcyjne dla rekruterów?
Przede wszystkim unikaj niejednoznaczności. Jeśli przez całą swoją karierę byłeś samozatrudniony, pamiętaj, aby opisać swoje doświadczenie. Oto kluczowe punkty do zapamiętania:
- Twoje CV powinno zawierać nazwę Twojej firmy. W razie potrzeby pracodawca może sprawdzić opinie na rynku.
- Wskaż dokładną datę założenia i zamknięcia firmy (jeśli dotyczy). To pokaże, ile czasu poświęciłeś na prowadzenie firmy.
- Zamieść informacje o swoim wykształceniu i ukończonych kursach.
- Podaj szczegółowy opis swoich obowiązków.
- Nie zapomnij o swoich umiejętnościach miękkich. Samozatrudnienie nauczyło Cię jak negocjować z klientami.
- Jeśli Twoja firma osiągnęła szczególne sukcesy, powinieneś je odnotować w CV.
- Twoje CV powinno być dopasowane do ogłoszenia. Przeanalizuj swoją działalność na własny rachunek i podkreśl te, które czynią z ciebie najlepszego kandydata.
- Jeśli nadal pracujesz na własny rachunek, podkreśl swoją dyspozycyjność. Te informacje powinny znaleźć się w Twoim CV.
Szkolenia, kursy i certyfikaty w CV – co i gdzie umieścić?
Jakiego dokumentu użyć, aby wykazać samozatrudnienie w CV?
Szukając pierwszej pracy, osoby, które chcą pracować pod innym kierownictwem, muszą zadbać o to, by ich CV było atrakcyjne. Do opisania samozatrudnienia w CV możesz użyć różnych typów dokumentów w zależności od branży, w której pracujesz.
Tradycyjne – Powinno zawierać informacje o twojej historii zawodowej w zwięzły sposób. Nie powinno ono przekraczać jednej strony formatu A4. Dlatego tak ważny jest przejrzysty układ graficzny. Należy stworzyć taki format graficzny, który pozwoli osiągnąć zamierzony efekt. Przyciągnij uwagę rekrutera do najważniejszych sekcji: wykształcenia i doświadczenia.
Wirtualny – Jest to typ, który nie jest przeznaczony do druku. Zawiera profesjonalne CV, portfolio, rekomendacje lub linki do profesjonalnych profili online. Pozwala to na opisanie swojej działalności zawodowej.
Storytelling – Ten typ CV może sprawić, że nawet krótki opis Twojej działalności będzie o wiele bardziej atrakcyjny. Jest to świetny sposób na pokazanie swojej kreatywności i wyjątkowości. Powinieneś stworzyć narrację, która odzwierciedli to kim jesteś i jakie są Twoje dotychczasowe osiągnięcia. Unikaj schematów, a zamiast tego napisz dłuższy tekst.
Sprawdź także : Czym wyróżnia się rynek pracownika w Brzesku >>
Może to Ci się spodoba
Dlaczego suszone drewno konstrukcyjne jest najlepszym wyborem?
Poważnym błędem jest zastosowanie do budowy domu drewna mokrego, niestruganego, składowanego w nieodpowiednich warunkach. Choć możesz w ten sposób w znaczny sposób obniżyć koszty inwestycji, są to jedynie pozorne oszczędności.
Na co uważać przy wynajmie samochodu z wypożyczalni? Sprawdź swoją checklistę!
Wynajem samochodu to niezwykle wygodna opcja dla osób niezmotoryzowanych, które potrzebują pojazdu okresowo i nie opłaca się im utrzymywać własnego auta. Z rozwiązaniem korzystają też osoby, które chcą sprawnie zwiedzić
Usługi prawnicze i administracyjne w Krakowie
Kraków to miasto które zaskakuje swoim rozwojem i zmiennością. To nie tylko bogata i ciekawa historia, którą czuć tutaj na każdym kroku. To również niesamowita atmosfera magicznego Krakowa oraz ogromny
Polski rynek nieruchomości handlowych atrakcyjny dla inwestorów
Wysoka aktywność zagranicznych inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. W I półroczu wartość transakcji przekroczyła 2 mld euro – podaje JLL. Transakcje na rynku handlowych wyniosły ponad 1 mld euro.
Jak zwiększyć współczynnik konwersji przy pomocy e-mail marketingu?
E-mail marketing to jedna z najbardziej skutecznych form komunikacji bezpośredniej z klientami. Obecnie, dzięki rozwojowi technologii, dystrybucja korespondencji reklamowej stała się łatwiejsza i tańsza, niż kiedykolwiek wcześniej. Jak zoptymalizować firmowy
Południe Polski z sukcesem walczy o inwestycje
Ponad jedna trzecia środków zainwestowanych w 2015 roku przez inwestorów zagranicznych trafiła do południowych województw Polski. Najwięcej przyciągnęły Opolszczyzna, Górny Śląsk i Dolny Śląsk. Największa liczba nowych miejsc pracy powstała dzięki tym inwestycjom
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!