Kolory w salonie – bezpieczne, ciepłe, a może nowoczesne?
Czy najlepsze kolory do salonu są bezpieczne i neutralne? Niekoniecznie! Pokażemy Ci, jak wybrać odpowiednie kolory do salonu. Podpowiadamy również, jak dobrać kolor ścian i podłóg w salonie.
Jak wybrać odpowiednie kolory do salonu?
Ważne jest, aby wziąć pod uwagę nie tylko architekturę wnętrz i trendy, ale także układ przestrzeni (powierzchnia, wysokość, izolacja). Istotne jest również uwzględnienie osobowości domowników i sposobu spędzania przez nich wolnego czasu. Zbytnie koncentrowanie się na najnowszych trendach, nawet jeśli nie jest to zgodne z naszymi potrzebami, może prowadzić do rozproszenia uwagi i nadpobudliwości układu nerwowego. Jakie kolory będą najkorzystniejsze dla Twojego salonu?
Jeśli salon pełni przede wszystkim funkcję audiowizualną (kino domowe, przestrzeń do słuchania muzyki), to dobrym wyborem będą ciemne, głębokie kolory, takie jak granat czy burgund.
W celach rozrywkowych (częste spotkania z przyjaciółmi, gry i zabawy z dziećmi) w dużych salonach dobrze sprawdzą się jasne, wesołe barwy, takie jak żywa zieleń czy energetyczny pomarańcz.
Jeżeli żywy pokój jest przede wszystkim miejscem dla relaksu i wyciszenia wtedy wybiera neutralne kolory jak beż, pastelowa terakota, lub oliwkowa zieleń.
Wielofunkcyjne pokoje dzienne są inną opcją. Te pokoje są best nadawać się dla neutralnych, nieinteresujących colours tak jak biel i szarość.
Wybierając kolory pamiętajmy, aby wziąć pod uwagę kubaturę przestrzeni mieszkalnej oraz nasłonecznienie. Mocno napigmentowane kolory mogą wywołać uczucie klaustrofobii w małych pomieszczeniach. Wszechobecna biel w dużych, jasnych i mocno oświetlonych pomieszczeniach może wywoływać uczucie chłodu i braku przytulności.
Przeczytaj również: Panele podłogowe – Wszystko co musisz wiedzieć
Ciepłe kolory do salonu
Koło kolorów pokazuje, że kategoria ciepłych kolorów obejmuje kolory zaczynające się w środku koła. Są to pośrednie zielenie, żółcie i pomarańcze, a także przejściowe róże.
Drugi podział dostępny jest na barwy ciepłe i zimne. Stosuje się go między innymi w malarstwie. Ciepłe odcienie to takie, które zawierają domieszkę żółci lub czerwieni, zgodnie z tym standardem. Z informacji tych dowiadujemy się, że do ciepłych kolorów zaliczamy również brąz, beż i oliwkę oraz kolory ziemiste i stonowane.
Pokój dzienny: Bezpieczne kolory
Ze względu na swoją neutralność, która wynika z braku pigmentów, biały nie niesie ze sobą żadnego ładunku emocjonalnego. Dlatego uważana jest za bezpieczną. Może być mieszany z każdym kolorem bez obawy o fiasko wnętrza.
Mimo swojej subtelności, warto zastanowić się nad konkretnym odcieniem bieli, ponieważ może on wpływać na nasz nastrój. Unikajmy w salonach zimnych bieli o niebieskich tonach, gdyż mogą kojarzyć się ze zbytnią sterylnością. W salonie dobrze sprawdzają się cieplejsze biele, takie jak mleczna, kredowa czy waniliowa.
Szarości to kolejny bezpieczny kolor. Tworzą one neutralne tło i nie wywołują u odbiorcy reakcji emocjonalnych, podobnie jak biel. Można je stosować niezależnie od temperatury (np. Można je łączyć z niemal każdym kolorem, niezależnie od jego temperatury (np. stalowa szarość – odcień chłodny; taupe – odcień ciepły).
Bezpieczne kolory to jasne barwy, które nadają się do pomieszczeń mieszkalnych, np. te mieszczące się w zakresie beżowym. Są to odcienie kojarzące się z naturalną wełną, takie jak szarobrązowy, szaro-żółty, jasnopiaskowy. Dobrze komponują się z wszystkimi odcieniami koła barw, ponieważ mają neutralny i ciepły wygląd.
Pokój dzienny: Modne i nowoczesne kolory
Jakie są najpopularniejsze kolory ścian w salonie? Większość trendów projektowych na świecie jest zdominowana przez neutralne kolory, które są w pewnym sensie takie same jak grupa, która jest bezpieczna. Do tych kolorów należą subtelne kremy z nutą pomarańczy (Sail Champagne), oliwka i pudrowy błękit (Cerulean).
Na tę decyzję wpływa zazwyczaj wielkość wnętrza, jego przestrzeń i izolacja. Wśród modnych, bardzo modnych kolorów dostępne są również odważniejsze odcienie. Jest to energetyzujący pomarańcz z odrobiną czerwieni (Oxy Fire), słoneczny żółty (Illuminating) i butelkowa zieleń.
Może to Ci się spodoba
Małopolska dziękuje za dar tegorocznych plonów
We wszystkich zakątkach naszego województwa odbywają się lokalne uroczystości wyrażające wdzięczność za dar tegorocznych plonów. Kolorowe, rodzinne wydarzenia w sobotnie popołudnie odbyły się między innymi w gminach Bolesław i Klucze,
Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny
Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium
Stare Miasto w Krakowie – gdzie zaparkować, żeby zwiedzić jak najwięcej?
W stolicy Małopolski komunikacja miejska działa bardzo dobrze, jednak wiele osób chcących zwiedzić Kraków decyduje się na jazdę własnym samochodem. To oczywiście duża wygoda i niezależność, jednak poruszanie się po
Spotkanie robocze dotyczące przygotowań Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO
Dzisiaj (27.03.br.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli służb zaangażowanych w przygotowanie Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO odbędzie się
Ambasador Japonii z wizytą u Wojewody Małopolskiego
I Wicewojewoda Małopolski Józef Leśniak gościł dzisiaj Jego Ekscelencję Ambasadora Japonii w Polsce Akio Miyajima. Spotkanie miało charakter kurtuazyjny. I Wicewojewoda Małopolski oraz Ambasador Japonii w Polsce rozmawiali o Igrzyskach
Otwarcie jubileuszowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie
II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz wziął udział w oficjalnym otwarciu dorocznych Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej, odbywających się od 14 do 29 sierpnia na Rynku Głównym w Krakowie. W tym roku,
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!